O mnie, o książkach, filmach, wystawach, kolażach i dress-party z poczuciem humoru, niekiedy sarkastycznie a nawet złośliwie.
Blog > Komentarze do wpisu

środa - jest fantastycznie ale nie u mnie

 

 

Ostatnio jestem szwaczką woreczkowo-torebkową  więc mój fan inaczej czyli diabeł stróż dodał mi zajęcia - rozdarta poszwa, rękaw bluzki i dziura w nogawce piżamy. Abym miała wentylację? Wzruszyłam ramionami na te brewerie, on się zirytował i wykręcił mi super numer. Super dla niego, oczywiście. Ze mną gorzej. W poniedziałek całkiem spokojnie wstałam o której chciałam (uwielbiam to), umyłam się (tak wiem - częste mycie skraca życie, ale po co mi długie życie w brudzie?) nakarmiłam kota i schyliłam się, aby coś podnieść z podłogi.  Auuuuuuu zawyłam i zgięta pozostałam. Jak ja nie lubię czuć swojej fizyczności. Nieszczęścia chodzą czwórkami - oczy, kolano, kostka a teraz kręgosłup. Wychodzi o kakaka... Czart zostanie przy tej frazie czy poleci po całym alfabecie i organiźmie? Początek i koniec mam zaliczone, "a" jak alergia, "zet" jak zęby, ż" jak żołądek. Na szczęście anioł stróż spowodował, że masażysta tego dnia mógł przyjść i fachowo poznęcać się nad moim zewłokiem. Dzisiaj ciąg dalszy nastąpi. Tego dnia chodziłam nachylona do przodu. Bardzo niewygodnie. Brzydkie wyrazy powtarzałam po kilka razy. Jednak słownik wyrazów turpistycznych jest mi dość obcy więc wiązanki są skromne. Dolegliwość ta powoduje, że jestem przygięta fizycznie i pogięta psychicznie. Na pocieszenie kupiłam sobie świeże orzechy włoskie, pokatowałam skorupki, obdzierałam skórki i chrupałam wnętrze. Jedzmy te orzechy bo wzmagają pracę mózgu. Nie wiem po jakim czasie, jeszcze nic nie zauważyłam. O eksplozji mądrości powiadomię mailem, smsem i znakami dymnymi. Podejrzewam bowiem, że zacznie mi się dymić z nosa i uszu, a ustami będą buchać płomienie. Mądrości! :)

Inkasent sierpniowy stwierdził fakt odmowy współpracy licznika z moją instalacją. Moją ulubioną rozrywką nie jest siedzenie z głową w szafce z w.w. i miałam nadzieję, że odpowiednia instytucja zajmie się wymianą. Jaś nie doczekał, ja też. Wreszcie dzisiaj zadzwoniłam. Kilka razy bo nie ma lekko. Najpierw urzędniczka nie usłyszała co mówię, a jeszcze nie bełkoczę i używam języka ojczystego. Okazało się, że info o konieczności wymiany jest w kompie ale NIKT się tym nie przejął. To, do wszystkich diabłów, na jakiej podstawie oni wystawią mi następne rachunki?  Wezmą sumy z sufitu czy z wyobraźni? Słusznie, biorca energii ma obowiązek płacić, a oni brać kasę. Reszta jest olewaniem. Umówiłam się na wymianę licznika. O dalszym ciągu doniosę. Zapewne też będzie rozrywkowo.

środa, 21 września 2011, alodia1949
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: e - michaluk, *.adsl.inetia.pl
2011/09/23 15:24:50
Szyć nienawidzę, więc podziwiam.
Czekam na kolejne donosy:)
-
Gość: Malgo568, *.cable-modem.tkk.net.pl
2011/09/24 00:23:05
Dobrze, że nie wyłączyli prądu. No tak, jak zwykle, piszesz o poważnych niedomaganiach, a ja pękam ze śmiechu, przepraszam. Ale przypomniało mi się, Twoje brzydkie słowa, jak to leciało, coś o panienkach, leciały panienki lekkich obyczajów, czy coś w tym stylu. Odczepi się wreszcie od Ciebie ten diabeł stróż? Odczepi, ale swoim obyczajem musi trochę podokazywać. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
-
Gość: Alodia, *.dynamic.chello.pl
2011/09/24 17:27:00
Malgo - czasem rzucam panienakami lekkich obyczają i fruwają one gęsto :), pozdrawiam i dziekuję za wpis
-
Gość: Melisa, *.internetia.net.pl
2011/10/11 21:00:16
Czytam i świetnie się bawię.Zrobiłam z wnuczkami dużo tematycznych kolaży
wszak miałam świetną nauczycielkę!Pozdrawiam
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Dodatki na bloga
”znaczek