O mnie, o książkach, filmach, wystawach, kolażach i dress-party z poczuciem humoru, niekiedy sarkastycznie a nawet złośliwie.
Blog > Komentarze do wpisu

po represjach

Dzięki namowom koleżanki Halinki (dzięki :)) wysłałam do IPN druk z prośbą o potwierdzenie, że nie współpracowałam z SB. Odpowiedzieli zwlekając (mają na to 3 miesiące) ale pozytywnie. Nie mają dowodu, że byłam. Nie ma to jak urzędowy język.

Następnym krokiem jest wypełnienie kolejnego druku (dłuższego, z opisem represji) i wysłanie do Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z kserokopiami aktu internowania i zwolnienia. 

Co zrobiłam i otrzymałam:

zamazałam powyżej swój adres.

Następnym krokiem jest wysłanie im aktualnego zdjęcia do otrzymania legitymacji osoby represjonowanej i wypełnionego druku, aby otrzymać comiesięczne świadczenie pieniężne.

A poza tym po antybiotyku minęło mi zapalenie tchawicy ale męczy kaszel, głównie nocny nie pozwalający na sen. Codziennie mam nadzieję, że przestanie ale jakoś uczepił się jak rzep psiego ogona. Obudzona stosuję odpowiedni lek.

Aby mu nie było smutno w pojedynkę (kaszlowi) dopadł mnie kater. No i mam duet  mało egzotyczny. Trwa to już ponad tydzień. Taki prezent na święta od diabła stróża.

sobota, 16 grudnia 2017, alodia1949
Tagi: internowanie
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: barteczek, *.dynamic.chello.pl
2017/12/16 18:35:51
Irenko, czytałam w Goglach o Tobie i tych smutnych dni.... Prawdę mówiąc, nie chcę wiedzieć jakie piekło przeżyłaś...jestem płaczkiem, po prostu, zaleję się łzami. Mam nadzieję, że to będą godne pieniążki i ulga w opłatach ? Nie znam się na tych paragrafach...
Pozdrawiam Cię i, życzę zadowolenia ....
-
2017/12/17 18:19:38
Nino, dziękuję bardzo, pozdrawiam :)
-
2017/12/20 22:45:42
No i bardzo dobrze, że Pani w końcu zabrała się za tę sprawę.
Pozdrawiam
-
2017/12/20 22:49:43
No i oczywiście życzę ekspresowego pogonienia duetu chorobowego.
-
2017/12/21 17:38:37
dziękuję bardzo :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Dodatki na bloga
”znaczek