O mnie, o książkach, filmach, wystawach, kolażach i dress-party z poczuciem humoru, niekiedy sarkastycznie a nawet złośliwie.
Blog > Komentarze do wpisu

Biblioteka w "Agorze"

Lubię obejrzeć nowe biblioteki jakie powstają we Wrocławiu. Opisałam już filię w budynku o nazwie "Grafit" w wyniku czego obrażono się na mnie. Nie wiedziałam, że to co piszę jest aż tak ważne.

Opisałam także filię w Lipie Piotrowskiej przy ulicy Tymiankowej, na Dworcu Głównym, w psiepolskiej "Famie" i przyszedł czas na CK "Agora" przy ulicy Serbskiej. To niedaleko cmentarza na Osobowicach połączyłam więc odwiedzenie grobu bliskiej mi koleżanki bibliotekarki z wizytą w bibliotece.

"Agora" jako dom kultury została przeniesiona z pl. J. Piłsudskiego na Karłowicach. Dodano tam bibliotekę, która mieściła się w innym miejscu.

Ulica Serbska ma odnogę gdzie mieści się ten budynek, jest więc to ciche miejsce - wielka zaleta.

Zacznę może od wejścia - jest dziwne bo to duże płyty, jednolitej barwy, łatwo się potknąć, a paski żółto-czarne (odblaskowe?) są bardzo oszczędnie naklejone. 

Za to wnętrze biblioteki ma prawie same zalety: jest przestronne, kolorowe, ściany pomalowane a nie betonowe szaro-buro-brudne jak w "Famie, przez okna widać zieleń. W środku są duże zielone rośliny, miejsce (ściana) na wystawy. No i komputery.

Filia ma też i wady: pomieszczenie ma wiele okien na jedną stronę - południowy wschód. Wprawdzie są rolety ale w czasie upałów niskie pomieszczenie na pewno jest bardzo duszne, bo nie ma klimatyzacji. Przydałby się wtedy automat - baniak z wodą i jednorazowymi papierowymi kubkami.

Oto jak wygląda:


sobota, 06 października 2018, alodia1949
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecane wpisy

Komentarze
2018/10/08 10:04:38
Bardzo ładne pomieszczenia, no i te kwiaty... :)
-
2018/10/08 14:54:17
tak, ta biblioteka prawie się im udala :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Dodatki na bloga
”znaczek