O mnie, o książkach, filmach, wystawach, kolażach i dress-party z poczuciem humoru, niekiedy sarkastycznie a nawet złośliwie.

moje wyklejanki i kolaże (collage)

sobota, 19 maja 2018

Od jakiegoś czasu chodzę na zajęcia "Laboratorium sztuki 50+" do CK FAMA na Psim Polu. Nie lubię tracić połowy dnia na dojazdy gdziekolwiek a tu mam prawie spod bramy dwa autobusy prosto do celu prowadzące. Podróż trwa tylko 10-13 minut jeśli nie ma korków. 

Zajęcia nie zostały rozreklamowane, nie wiem czy celowo w każdym razie jest nas (kobiet oczywiście) 3, w porywach 4. Małe miłe grono.

Jedna z pań była na moim wieczorze autorski w "Saloniku 3 Muz" i zrobiła wiele zdjęć. 

Na ostatnich zajęciach prowadząca przygotowywała (za pomocą 2 drogich maszyn, ramki z siatką, farby i prysznica) nasze wzory do odbijania na torbach/podkoszulkach w trakcie następnych zajęć.

Idąc na zajęcia wzięłam z lady bibliotecznej 2 bezpłatne pisemka. Po napisaniu na folii tekstu do wydrukowania za 2 tygodnie, wycięłam słowa i ułożyłam poniższy kolaż.

Akurat różne telewizje pokazują relację ze ślubu angielskiego księcia. Przybyłe do kościoła kobiety mają obowiązek nosić kapelusz lub mały stroik. A panowie nie! I uważam, że to jest dyskryminacja! Tylko nie wiem - kobiet czy mężczyzn? Jak uważacie?

A oto mój kolaż:


niedziela, 29 czerwca 2014

 Wystawiono kolaże Szymborskiej na Sardynii http://www.youtube.com/watch?v=KPKFQQhkSLc&feature=youtu.be

Zawdzięczam jej inspirację do wykonywania takich właśnie (ale i trochę innych) prac:

kota tu nie ma, bo uciekł :)

także kalarepkę, ogórki, rzodkiewkę...

takiego szpagatu nie polecam :)

to sugestia na wakacje :)

niedziela, 11 sierpnia 2013

 Kartki okolicznościowe można kupić ale można tez zrobić samemu. Do ich wykonania moga się przydac różne materiały jak tkaniny, guziki i przyprawy kuchenne, oto przykłady moich prac, to są zdjęcia, więc trochę przekłamują i wykrzywiają:

te paprochy to brokat, koty to pasmanteria

 

 

wtorek, 09 kwietnia 2013

 Dzisiaj poczułam trochę wiosny, włożyłam półbuty zamiast botków.

A w ramach urozmaicenia wpisów parę moich prac:

w oryginale jednak lepiej wyglądają :)

wtorek, 03 kwietnia 2012

 23 kwietnia obchodzimy "Światowy dzień książki i praw autorskich", z tej okazji jutro powieszę kilkaaście moich kolaży na temat książek i czytania w bibliotece publicznej przy ul. Roosevelta (między ul. Słowiańską a ul. Jedności Narodowej).  Tutaj, w kilku poprzednich wpisach przedstawiłam już niektóre.

poniedziałek, 06 lutego 2012
środa, 25 stycznia 2012

 na tym kolażu to ja - taka więcej z cyklu "powrót do dalekiej przeszłości", Misia po wizycie u fryzjera gdzie zażyczyła sobie balejaż, a kominek wycięty z gazety :)

niedziela, 22 stycznia 2012

 dzisiaj tylko 3 kolaże (collage) bo duże są

środa, 11 stycznia 2012

 Zaczęłam robić nowe kolaże i wyklejanki na temat książek i czytania. Przedstawiam tu parę zrobionych jakiś czas temu. Nowe też będę umieszczać w niedalekiej przyszłości..

 

 

O autorze
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Dodatki na bloga
”znaczek